DAN SHEN (červená koreňová šalvia)

Je to bylina, ktorá vyživuje krv XUE, pomáha jej cirkulácii, ochladzuje, vyživuje a upokojuje SHEN (AN SHEN).
Chuť: horká
Povaha qi: chladná.
Tropizmus: osrdcovník, srdce, pečeň

Silné menštruačné krvácanie

Príčin silného menštruačného krvácania môže byť niekoľko. Ak však menštruáciu sprevádzajú pocity horúčavy, nočné potenie niekoľko dní pred začiatkom menštruácie a celkový nepokoj, šalvia červenokvetá môže byť dobrou voľbou na harmonizáciu.

Pred začiatkom menštruácie sa môže objaviť tmavšie močenie, smäd a bolesti hlavy. Krv je tmavočervená a hustá.

Ak u seba vidíte aspoň tri z vyššie uvedených prípadov, vyskúšajte šalviu červenokvetú.

Ženy sú tesne pred menštruáciou a po nej veľmi zraniteľné a toto oslabenie často spôsobuje zhoršenie problémov, ktoré ženu bežne trápia. Ak sa žena po krvácaní cíti horšie (únava, rozmazané videnie, nepokoj) ako predtým, šalvia červenokvetá je dobrou voľbou aj v tomto prípade.

Bylinky a ich časti, ktoré sa nazývajú výživná krv, majú červenú farbu. Šalvia červenokvetá je veľmi sýtočervená.

Mudrc 1

Akcia ANSHEN

Pri riešení silnej menštruácie je tento upokojujúci účinok veľmi dôležitý, pretože samotný stres z opätovného nepríjemného silného krvácania spôsobuje, že duch (srdce) SHEN je veľmi znepokojený a žena sa dostáva do bludného kruhu. Narušený duch SHEN môže spôsobiť ťažkosti so silnou menštruáciou.

Doplnenie železa ako riešenie

Ženy s týmto problémom často odchádzajú z chirurgického zákroku s odporúčaním užívať železo, ktoré môže na určitý čas skutočne pomôcť. Dôsledkom dlhodobého podávania sa budeme venovať opäť v inom článku.

Je zaujímavé, že bylinky, ktoré v tomto smere ovplyvňujú menštruáciu, majú často vysoký obsah železa. Zdá sa však, že podávanie bylín je oveľa komplexnejšie ako jeden prvok, ktorý je akoby "vytrhnutý z kontextu". DAN SHEN neobsahuje veľké množstvo železa, ale zlepšuje celkové využitie železa v tele.

Žiadna rastlina neobsahuje len jednu účinnú látku. Môžu v nej byť desiatky, dokonca stovky účinných látok. Dokonca aj tie zložky, ktoré v laboratóriu vyzerajú neaktívne, môžu prispieť k celkovému účinku, znížiť toxicitu a možné vedľajšie účinky. Čo sa pri užívaní samotného syntetického železa jednoducho nestane.

Akupresúra ako pomoc pri silnej menštruácii

Ak hovoríme o silnej menštruácii z "horúčavy", keď sa objavuje nervozita s pocitmi horúčavy, smädu a červeného jazyka, môže pomôcť stimulácia týchto akupunktúrnych bodov.

Na pravej strane tela GONGSUN SP4

Na ľavej strane tela NEIGUAN PC6

Na oboch stranách tela potom

XUEHAI SP10

TAICHONG LR3

V nasledujúcom videu nájdete návod, ako tieto body lokalizovať a ako ich masírovať.

Lokalizace uveden�ch akupunkturn�ch bod�

Všetko má svoju príčinu - príliš veľa fyzickej práce, emocionálny stres, nepravidelný životný štýl, teplo ako vonkajší patogén (napr. toxíny v kozmetike), nedostatočná regenerácia po pôrode. Nezabúdajte, že nič sa nedeje len tak...