Aktívna forma kyseliny listovej

Nie je vitamín ako vitamín a nie je produkt ako produkt. A čo kyselina listová?

Kyselina listová a foláty

Kyselina listová je vitamín, ktorý sa nachádza v listovej zelenine. Podľa názvu je to celkom logické. Zdrojom je aj červená repa, orechy, šošovica alebo pivovarské kvasnice. V takomto prírodnom zdroji prijímame čistý folát, ktorý telo spracúva v prirodzenej forme. Je to teda najlepší spôsob, ako telu dodať B9.

Niekedy však naše telo potrebuje zvýšený príjem B9, napríklad v tehotenstve alebo pri poruchách krvotvorby. Často potom siahneme po výživovom doplnku, ktorý obsahuje kyselinu listovú, ale naše telo si z nej musí folát vytvoriť, a to pomocou enzýmu metyltranshydrofolátreduktázy, ktorý ho "štiepi". Bohužiaľ, tento enzým je u mnohých ľudí oslabený alebo nefunkčný. Potom je prijatá kyselina listová úplne zbytočná, pretože telo z nej nedokáže vyrobiť účinný folát. V potravinových doplnkoch však už môžete nájsť tzv. aktívnu kyselinu listovú (metylfoliát), ktorá tento enzým nepotrebuje.

Leták 1

Foláty a podpora tvorby krvi

Keď sme uvažovali o produkte, ktorý by mal byť tzv. na doplnenie krvi, B9 nemohol chýbať. Je to základný vitamín, ktorý vstupuje do tvorby krvi. Ak si prečítate jeho učenie, je presne nositeľom toho, čo čínska medicína zaraďuje pod pojem krv XUE.

Krv XUE je základná životná látka, ktorá, ak je v poriadku, nesie stabilitu, plodnosť, plnosť, hojnosť. Ukotvuje emócie, zohrieva, vyživuje.

Vzali sme teda základnú bylinu pre výživu krvi, a to angeliku čínsku , skombinovali sme ju s aktívnou formou kyseliny listovej (metylfolát) a vitamínom B6 a vznikol FemiBalance. Jeho cieľom je doplniť krv, ale aj oživiť ju. Jednoducho udržiavať život v chode.

Kedy je FemiBalance vhodný

 • Ak máte málo červených krviniek a celkové problémy s tvorbou krvi.
 • Ak riešite menštruačné ťažkosti (oneskorená, bolestivá, málo krvi, vynechávanie, nadmerná).
 • Ak sa pripravujete na tehotenstvo (dobre vyživená maternica a správne množstvo krvi sú nevyhnutné pre zdravé tehotenstvo).
 • Ak ste unavená, bledá a prechladnutá.
 • Cítite sa roztržitá a taká neukotvená. Môžete pociťovať srdcový nepokoj, zabúdanie a poruchy spánku.
 • Objavujú sa príznaky ako závraty, suché oči, bledé nechty, podráždenosť, zášklby svalov.

Vidíte sa v tom? Viete, čo nám najviac vyčerpáva krv?

 • Môže to byť konštitučne dané. Ak sme sa narodili so slabšou esenciou, nemáme už veľa rezerv na jej produkciu.
 • Tým, čo jeme. Krv má telo vyživovať a zvlhčovať. Ak zjem veľa vysušujúcej, ochladzujúcej a nevyživujúcej stravy, krv to všetko musí vziať na svoje plecia. Navyše tvorcom krvi je prvok zeme (slezina, žalúdok, tenké črevo), tie, ak nedostávajú dostatok kvalitnej výživy, jednoducho nemajú z čoho produkovať.
 • Veľkým "požieračom krvi" je hormonálna antikoncepcia. Preto je celkom bežné, že ženy po jej vysadení nedostanú menštruáciu. Áno, niektorým z nich sa to darí. Majú dostatočné rezervy a HAK im neublíži. Chudé bledé ženy s ňou však budú mať veľký problém.
 • Veľa duševnej práce pri pohľade na obrazovku.
 • Riešenie mnohých vecí naraz. Ako napríklad ísť ráno do práce - máte svoje tenisky? Nezabudni na desiatu! ach bože, mám roztrhané pančuchy a topánky mi rozhrýzol pes!!! Dnes máš o tretej plávanie, máš všetky veci? ..... Je to samozrejme hyperbolické, ale predstavte si, čo všetko si musíte v hlave za deň vybaviť. To sa pekelne vyčerpá výživná látka.
 • Nadmerná menštruácia, pri ktorej skutočne strácate krv.