Bolesť kĺbov? Skúste boswéliu

Živica z kadidlovníka sa od nepamäti používa ako obeta bohom v chrámoch na celom svete. Živica z kadidlovníka pílovitého je pokladom pre chrám tela, konkrétne pre pohybový aparát.

Boswellia serrata je strom, ktorý sa vyskytuje v Arábii, Afrike a Indii. Živica z tohto stromu sa považuje za veľmi silný protizápalový prostriedok s mnohými výhodami pre ľudský organizmus.

Starí Egypťania používali kadidlo zo stromu Boswellia sacra na mumifikáciu a dodnes sa používa ako obeta bohom v chrámoch po celom svete.

Čo obsahuje Boswellia Serrata

Hlavná účinná látka sa nazýva kyselina boswellová (KBA a AKBA).

Táto kyselina má upokojujúci, protizápalový, bolesť zmierňujúci účinok hlavne na kĺby a tráviaci systém.

Boswellia

Kĺby

Boswelia znižuje bolesť a iné príznaky zápalu kĺbov viac ako iné látky vrátane glukozamínu.

Výsledky niektorých výskumov ukazujú, že užívanie extraktu z boswellie znižuje bolesť o 30 - 60 %.

Ako to robí?

Boswellia blokuje produkciu leukotriénov, chemických látok, ktoré podporujú zápalovú reakciu. Leukotriény zohrávajú veľkú úlohu pri astme, reumatoidnej artritíde a zápalových ochoreniach čriev.

Upokojujúce a analgetické účinky sa prejavujú aj pri reumatoidnej artritíde, najmä v akútnej fáze, keď dochádza k opuchu kĺbov a bolesti.

Celostný pohľad

Bylinky tu však nie sú určené pre chorobu, ale pre človeka. Osoba nie je choroba, ale je akýmsi terénom, na ktorom choroba rastie.

Terén pre boswéliu

Kľúčovým slovom pre túto bylinu by mohlo byť STAV. Keď niečo stagnuje, neplynie to a začne to bolieť. Telu je potom jedno, či túto bolesť pošle do kĺbov, menštruácie alebo čriev. Práve vtedy, keď máte najväčšiu tendenciu slabnúť, práve tam to začne bolieť.

Základným účinkom boswellie je oživenie a rozrušenie.

Ak máte pocit, že vaše ťažkosti pochádzajú zo stagnácie, a to vo všetkých zmysloch tohto slova, určite vyskúšajte boswelliu.