Ako naladiť náš hudobný nástroj

Každý z nás má vo svojom živote rytmus, na ktorý tancuje od narodenia. Ak akýkoľvek hudobný nástroj dlhodobo nútime vydávať zvuky, ktoré mu nie sú prirodzené, pokazíme ho. Takéto hudobné nástroje sú aj naše telá. Ak ste chorí, je potrebné vrátiť sa k svojmu prirodzenému rytmu.

Všetko v našom tele súvisí so všetkým. Nič sa nedá oddeliť. Ak chcete vyliečiť svoje telo, musí sa vrátiť do rovnováhy. Kde je táto rovnováha? U každého je iná. Každá ľudská bunka je jedinečná a existuje len raz. Žiadne dve telá nie sú rovnaké.

Celostná medicína je o hľadaní súvislostí medzi problémami, ktoré trápia naše telo. Pozerá sa na človeka ako na jednotlivca, nie ako na chorobu. Nikto z nás nie je edometrióza, infarkt alebo hemoroidy. Každý z nás je človek s príbehom a životom, ktorý ho priviedol k jeho ochoreniam. Ak ich chcete riešiť, musíte zmeniť príbeh. Ako to urobiť? To je na samostatný príbeh.

Všetko so všetkým súvisí

V skutočnosti je to základ udržania zdravia. Nemôžete oddeliť CNS od čriev, imunitu od endokrinného systému, črevá od imunity atď. Ak máte napríklad problém so štítnou žľazou, jej vyladenie znamená, že musíte vyladiť zvyšok tela.

Hudobný nástroj 1

Praktický príklad

Včera prišla do obchodu pani a povedala, že chce niečo pre návštevu. Presnejšie, prišla si po červenú ďatelinu, pretože všade na internete čítala, že by jej mohla pomôcť.

Stačilo mi pár základných otázok a trochu skúsenejšie oko, aby som zistil, že červená ďatelina nebude mať na jej "nevoľnosť" vôbec žiadny účinok.

Prečo?

Najprv som si všimol, že pani bola veľmi bledá a mala bledé suché pery. Tiež sa mi zverila, že už niekoľko rokov pred menopauzou užívala hormonálnu antikoncepciu. Po jej vysadení už nikdy nemala menštruáciu. Objavili sa však návaly tepla a nespavosť. Vôbec sa však nepotí.

Položila som jej nasledujúce otázky:

Máte občaszávraty a točí sa vám hlava? ÁNO. Vysvetlila, že to musí byť z pozerania do počítača a zlého sedenia a určite to nesúvisí s jej návalmi. Aspoň tak to povedal jej lekár.

Ste unavená? Áno, veľmi. Ale povedala, že je to aj z práce.

Opúchajú vám očné viečka? Najmä ráno? ÁNO.

Máte diagnostikovanú anémiu ? ÁNO, ale na to už užívam železo.

Máte zápchu? ÁNO, ale niekedy na ňu používam preháňadlá.

A to je všetko. Objavujú sa príznaky, ktoré spolu zdanlivo nesúvisia. Všetky poukazujú na to, že hormonálna antikoncepcia jej "vyčerpala krv a jin". Preto je horúca a suchá.

Aby sa telo vrátilo do rovnováhy, je potrebné krv a jin doplniť. Navyše potrebujeme doplniť čchi.

V rámci uvedeného regulačného systému to vyzerá takto:

CNS a endokrinný systém - Femibalance (obsahuje angeliku, metylfolát a B6) + MG glycinát - doplnenie krvi a jin.

Imunitný systém a črevá - Senovka grécka - dopĺňa čchi a rozhýbe črevá.

Potom užívajte túto kombináciu, kým nedoplní to, čo antikoncepcia a vek vzali. Ako dlho to bude trvať? To neviem. Určite mesiace.