Kde rastú suroviny pre SIBYL

Pri výbere surovín na výrobu máme na výber z mnohých možností, či už ide o silu extraktu, spôsob spracovania alebo firemnú kultúru spoločnosti, s ktorou začíname obchodovať. Pre nás bola pri výbere dôležitá aj oblasť, kde bylinky rastú. Bolo pre nás veľkým prekvapením, keď v tomto našom malom "výberovom konaní" zvíťazila Čína.

Konkrétne suroviny na bylinné extrakty z púpavy, koreňa púpavy a valeriány sa pestujú a zbierajú v najčistejších oblastiach Číny. Konkrétne ide o Sin-ťiang, Gansu, Jilin a S'-čchuan v Číne.

Suroviny

V Sin-ťiangu sa dokonca pestovanie a zber vykonáva podľa stáročných pravidiel pestovania bylín a obrábania pôdy. Bylinky sa zbierajú ručne a nakupujú sa od jednotlivých poľnohospodárov. Neexistujú tu teda žiadne "veľkoobchodné farmy".

Suroviny 2

Čína je región, ktorý je nositeľom veľmi starej tradície pestovania bylín. Na niektorých miestach sa zachovalo skutočne tradičné bylinkárstvo, ku ktorému sa teraz vraciame. Čína má veľkú výhodu v tom, že sa nachádza v niekoľkých klimatických pásmach, takže sa tam darí suchomilným bylinám aj tým, ktoré potrebujú vlahu.