Január - mesiac chladu, ktorý preverí naše obličky a močový mechúr

Cítite to aj vy? Potrebujete si viac zabaliť bedrá a niekedy si jednoducho nemôžete zohriať nohy? Potom sa zamerajte na stav svojej obličkovej čchi.

Musím povedať, že ma nikdy neprestane udivovať, ako funguje pochopenie prírodných cyklov. V poslednom čase neprejde deň, aby niekto neprišiel s problémom s močovým mechúrom alebo bedrami.

Je to jednoducho január, ktorý je spojený s energiou vody a chladu. Ak máte v tejto oblasti nejaké oslabenie, prejaví sa to teraz viac ako inokedy.

Niekoľko rád, ako prežiť toto obdobie bez ujmy

Január

1) Neprechladnite sa. Rada nad zlato, však? Boli by ste však prekvapení, koľko ľudí vybieha z posilňovne s mokrou hlavou alebo si v zime nenosí ponožky do topánok.

2) Zahrejte sa cielene. Niekoľkokrát do týždňa si doprajte suché teplo na boky, spodnú časť chrbta a chodidlá. Môžete použiť termofor alebo zohriať soľ na panvici a dať si ju do vrecka na zahriatie. Obličky milujú soľ. Nahriatu soľ môžete tiež vložiť do lavice a položiť do nej nohy. Samozrejme, v ponožkách, aby ste sa nepopálili.

3) Choďte spať skôr. Tak ako príroda odpočíva a pripravuje sa na jarný odmäk, mali by sme aj my.

4) Snažte sa počas dňa dostať na čerstvý vzduch a denné svetlo. Všetci pomaly začíname pociťovať nedostatok svetla a slnečných lúčov, musíme ich dopriať svojmu telu. Keď je človek celý deň zavretý v budove s umelým osvetlením, telo to výrazne pociťuje. Na obed sa vyberte na prechádzku.

5) Jedzte teplé jedlo. Surový zeleninový šalát nie je v tomto období zdravou stravou. Nahraďte ho polievkami, rybami, strukovinami, koreňovou zeleninou a vajcami. Varené jedlo dodáva jang a to je presne to, čo v tomto období potrebujeme.

6) Ponorte sa viac do seba. Tak ako sa čchi prírody ponára do zeme. Viac čítajte a buďte sami so sebou.

7) Ovládajte svoje emócie. Keď sa objaví strach, bojazlivosť, slabá vôľa a prehnaná potreba uistenia, je to signál, že obličková qi potrebuje podporu.