Ľudské zdravie

Ľudské zdravie, videné očami holistickej medicíny, je vlastne schopnosť udržať si primerane silnú a harmonickú vnútornú energiu.

To je najcharakteristickejšia črta holistického prístupu k pojmu človek = vzájomné prepojenie ľudského organizmu a jeho vnútorných a vonkajších väzieb. Zdravie si môžeme udržať, ak sme v harmónii so sebou samým a so svojím okolím.

Ľudské zdravie

Čínska medicína by to opísala tak, že zložky jin a jang musia byť vždy vo vzájomnej rovnováhe a primeranej kvalite.

Doplnky stravy v tom zohrávajú úlohu ako primeraná strava. Majú telu dodať to, čo mu chýba, či už konštitučne, alebo v dôsledku toho, že v určitých obdobiach života zaobchádzame so svojou energiou machisticky.

V tomto duchu sme vyberali, čo bude Sibyla obsahovať. Magnézium bolo voľbou číslo jeden. Jeho nedostatkom trpí takmer každý z nás. Senovka grécka je bylinou pre modernú dobu, pretože pomáha upraviť stavy po vyčerpaní. L-karnozín zasa pomáha vylučovať ťažké kovy z tela.

Jednoducho každá doba má svoje sklony k disharmónii. Kedysi sme trpeli fyzickým vyčerpaním a hladom, dnes je to naopak. Chýba fyzický pohyb a jedla je dostatok. Sibylu doplníme tak, aby pomáhala udržiavať rovnováhu tela v našej súčasnosti.