Materská kašička - prírodný multivitamín

Materská kašička je veľmi cenná výživa plná vitamínov a stopových prvkov. Jej výhody oceňujú najmä ženy.

Materská kašička a jej zdravotné účinky

Pri opise účinkov materskej kašičky by sme mohli napísať stohy papierov a určite by sme našli desiatky vedeckých štúdií. Vždy je však najlepšie riadiť sa zdravým rozumom a citom.

Vyjde najavo to najdôležitejšie:

To, čo dáva včelám, dáva aj ľudskému telu.

Materská kašička je sekrét žliaz mladých včiel, ktorým sa kŕmia larvy robotníc a kráľovná. Materská kašička im dodáva vitalitu a plodnosť.

V terapeutickej praxi ju najviac využívame na vyrovnanie ženského hormonálneho systému, a to v každom veku. U žien v menopauze dokáže zmierniť sprievodné ťažkosti spojené s týmto obdobím, u mladých dievčat pomáha zmierniť menštruačné bolesti a zlepšiť pravidelnosť cyklu, najmä po vysadení antikoncepcie. Podľa najnovších výskumov sa ukázalo, že materská kašička veľmi pomáha ženám, ktoré nemôžu otehotnieť, a vo všeobecnosti zvyšuje úspešnosť počatia. Má vplyv na hladinu estrogénu a tiež na kvalitu spermií. Pravidelná konzumácia materskej kašičky podporuje tvorbu a vývoj zdravých vajíčok.

O materskej kašičke možno s určitosťou povedať, že je takým prírodným multivitamínom a jej zloženie môže spomaliť proces starnutia.

Materská kašička 1

Ako užívať materskú kašičku?

Materská kašička by sa nemala užívať dlhodobo, ale skôr v rámci intenzívnej kúry raz alebo dvakrát ročne. Ak ju užívate pri snahe otehotnieť alebo na zmiernenie problémov, užívajte ju tak dlho, ako budete cítiť potrebu.

Materská kašička nie je vhodná pre ľudí s alergiou na včelie produkty. Neodporúča sa pre deti, pretože môže nežiaduco urýchliť pohlavné dozrievanie.

Materskú kašičku nepoužívajte pri rakovine, ktorá má hormonálnu príčinu.