Nahliadnite s nami pod pokrievku, ako vznikol EndoRelax

Keď stres vytvára v tele teplo a nepokoj. Tak by sa dal opísať smer, ktorým sme sa pri jeho tvorbe vydali.

Každý z nás reaguje na stres iným spôsobom a pre každého z nás stres predstavuje niečo iné. Niekoho stresujú termíny, niekoho rodina a niekoho verejné vystúpenia. To, čo je pre nás stresorom, pochádza z mnohých aspektov. Najčastejšie z niektorých myšlienkových vzorcov, ktoré sme si nastavili výchovou. A stres tiež na každého z nás pôsobí (somatizuje) inak.

Stresová kaskáda (os hypotalamus-hypofýza-nadobličky)

Táto os súvisí s reguláciou účinkov stresu na telesné funkcie. Veľmi stručne - hypotalamus uvoľňuje hormóny CRF. Tie potom stimulujú hypofýzu, ktorá uvoľňuje adenokortikotropný hormón (ACTH), ktorý zase stimuluje nadobličky, ktoré uvoľňujú kortizol. Ten je okrem iného zodpovedný za krvný tlak.

S touto osou súvisí mnoho problémov, od porúch nálady cez fibromyalgiu až po syndróm vyhorenia. Súčasné antidepresíva pôsobia tak, že regulujú túto os. V tejto osi nájdeme aj poruchy štítnej žľazy, zvýšenú aj zníženú funkciu štítnej žľazy. Činnosť štítnej žľazy je riadená hypofýzou. Tu sa dostávame k jadru pudla.

Z pohľadu bylinnej celostnej medicínynás vôbec nezaujímajú názvy chorôb. Choroba je dôsledok - vyvrcholenie, ku ktorému došlo narušením tejto osi. Zaujíma nás, ako sa človek cíti a kde je koreň ťažkostí.

Zostaňme pri štítnej žľaze, pretože je tiež dôležitým regulátorom nášho emocionálneho stavu a veľmi citlivo reaguje aj na stres.

endo

Štítna žľaza

Predstavte si štítnu žľazu ako kotol a hypofýzu ako niečo, čo tento kotol (termostat) reguluje. Keď teplota prekročí požadovanú úroveň, termostat vypne ohrievač. Naopak, ak kotol dostatočne nehorí, termostat zvýši teplotu. Robí to pomocou hormónu TSH.

  • Znížená funkcia SH - TSH je vyšší - termostat (hypofýza) vníma zníženú teplotu, preto produkuje hormón TSH, ktorý stimuluje produkciu T3 a T4.
  • Zvýšená funkcia SH - TSH je nižší - termostat (hypofýza) vníma zvýšenú teplotu, preto zníži produkciu hormónu TSH, aby toľko nestimuloval produkciu T3 a T4.

Ak má niekto zníženú funkciu štítnej žľazy, zvyčajne je chladný, unavený a priberá na váhe. Pri zvýšenej funkcii štítnej žľazy je to naopak. Ľuďom je horúco, chudnú, sú nepokojní a nemôžu spať.

To jezákladom pre ENDORELAX, ktorý je vytvorený na reguláciu týchto "horúcich stavov". Nechcem pri ňom nechať prívlastok - ten produkt na zvýšenú funkciu štítnej žľazy. Postavil som ho len na ňom, pretože je to spoločný vrchol tejto oblasti - KEDY STRES VYTVÁRA V TELE HORÚČKU A NEVZDUCH.

Ako je zložený a prečo práve tento výber

Cieľom bolo vytvoriť harmonizujúci produkt, ktorý by pomohol pri problémoch s plnosťou aj prázdnotou. Inými slovami - odstráni nadbytočnú horkosť (plnosť), ale pridá aj hasiace zložky (prázdnota).

Európska karabína

Bylinka z močiarov, pri ktorej nájdete, že sa nešťastne používa "na zvýšenú funkciu štítnej žľazy", ale dôležitejší je tento opis:

Človek, pre ktorého je táto bylina vhodná, sa doslova prehrieva, vo vnútri vrie, má vlčí hlad, zostáva vychudnutý, má podráždené nervy, búši mu srdce, opúcha hrdlo a oči má vypúlené ako štvaná zver. Práve tu prináša karabína liek. Dokáže vyrovnať kolísavé hormonálne hladiny a vrátiť rytmus do rovnováhy.

Celý článok o karabíne si prečítajte TU.

Mučenka

Stonka tejto popínavej rastliny slúži ako rastlinný nervový prostriedok. Má veľmi silný upokojujúci účinok. Podáva sa ľuďom, ktorí v noci nedokážu prestať myslieť, ležia v posteli a premýšľajú o tom, čo sa stalo dnes, včera a čo sa stane zajtra. Je to taký ten pocit trhoviska v hlave.

Je veľmi prospešný pre ženy, ktoré trpia menopauzálnou nespavosťou spojenou s pocitmi návalov tepla.

Mučenka je uvoľňujúca a ochladzujúca bylina. V čínskej medicíne by sa o nej povedalo, že vyživuje srdce a vyživuje jin.

Keď v čínskej medicíne hovoríme o srdci, myslíme tým aj ducha SHEN, čo by sa dalo formulovať ako psychika. Takže pri mučenke sa často stretávame aj s tým, že pomáha pri búšení srdca. Musí však ísť o také búšenie srdca z nepokoja, ktoré je častejšie večer s pocitmi tepla.

Na rozdiel od krabylky, ktorá vydáva skôr plnohodnotné teplo, mučenka odstraňuje teplo z prázdnoty. Čím je výrobok vyvážený a bezpečný.

K týmto bylinám sa pridávajú ďalšie látky, ktoré majú účinok na upokojenie prehriateho kotlíka, ako je glycinát horečnatý, l-karnosín alebo kyselina listová v delenej forme. Nie sú tam v nejakom veľkom množstve. Skôr len na akési doladenie celkového účinku.

Prípravok neužívajte počas užívania sedatív alebo anxiolytík. Zároveň by sa nemal užívať spolu s antidepresívami, ako sú MAOI (inhibítory monaminooxidázy).

A ako vyzerá praktická časť tvorby?

Nič sa nevyrovná papierovej metóde. Vždy si po obývačke rozložím knihy, skriptá, papiere a študujem a študujem a študujem... Vyhľadávam informácie, robím si poznámky, dávam ich dokopy... Potom výsledky odovzdám bratovi, ktorý nájde suroviny zodpovedajúce mojim požiadavkám. Čo, úprimne povedané, nie je práve jednoduché :-). On sa postará o to, aby výroba neobsahovala žiadne prídavné látky, a o všetky papierovačky okolo toho.

Smedobrý tím... Bez neho by som to nedokázal. Výsledok je rovnako skvelý ako ENDORELAX :-).

endo 1